Puutumatust loodusest

talvine Ilvesemägi. ürgsust jagus siin kõikjale, iga puu juurde ja iga põõsa taha ning igasse hetke (Ilvesemäe rännak, 07.01.2012)

Iiripillisaare puutumatuses hakkas silma selline isetahtsi kasvanud erinevate puude kobar. tahtmatult käis peast läbi mõte: siin ongi soosaare süda. jäi mulje, et niikaua kui see tuksus (niikaua kui Maaema eluvõnked siit läbi tulid), oli saarel elu ja siinne lummav puutumatus oli igast küljest kaitstud (Iiripilli rännak, 05.06.2011)

ürgne mets Järvemäel. kas varjatud korrapära keset näilist korratust? (Järvemäe rännak, 22.04.2012)

on ikka räägitud nii siin, kui sealpool sood ürgsest loodusest ja selle puutumatust ilust, kuid minu arust siiamaani parim ja ilusaim tõlgendus puutumatu looduse kohta pärineb siiski Eckhart Tolle sulest.

"kui satume inimkäest puutumata jäänud metsa, näeb meie mõttemeel ümberringi vaid korratust ja kaost. pole isegi võimalik eristada elu (hea) ja surma (halb), sest kõikjal tärkab kõdunevast ja lagunevast ainest uus elu. vaid siis, kui oleme seesmiselt piisavalt rahulikud ja mõttemüra vaibub, võime märgata varjatud harmooniat, pühalikkust, kõrgemat korda, kus kõigel on oma täiuslik koht ning miski ei saaks olla muud, kui on, ja just nii, nagu on.
   mõttemeel tunneb end mugavamalt kujundatud maastikuga pargis, sest selle on kavandanud mõtted, see pole kasvanud orgaaniliselt. pargis on kord, mida mõttemeel suudab mõista. metsas valitsev kord on mõistetamatu ja näib mõttemeelele kaosena. see kord on kõrgemal hea ja halva mentaalsetest kategooriatest. seda pole võimalik mõttega mõista, ent seda võib tajuda, kui mõttest lahti lasta, rahulikuks ja erksaks muutuda ning mitte püüda mõista või selgitada. ainult siis võid märgata metsa pühalikkust. niipea kui tajud varjatud harmooniat, seda pühalikkust, mõistad sa, et pole sellest lahus. ja seda mõistes saab sinust teadlik osaline. sel moel võib loodus aidata sul taas elu terviklikkusega haakuda." Eckhart Tolle "Uus maailm - elusihi mõistmine"

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar